Khabib’in Ardından Zubair Hedefte

Kuzey Kafkasya’nın Dağıstanlı sporcularından Khabib’in olaylı maçı sonrası, yine Kuzey Kafkasya’nın Çeçen sporcularından Zubair Tukhugov, İrlandalı rakibi Artem Lobov ile yapacağı maçtan men edildi.

Çeçen sporcu Zubair Tukhugov’un, geçtiğimiz hafta yapılan ve olaylı biten Khabib’in müsabakası sonrasında yaşanan olaylara katıldığı gerekçesiyle, Cumartesi günü İrlandalı rakibiyle Las Vegas’ta yapacağı maçtan men edildiği bildirildi.

Geçtiğimiz hafta İrlandalı rakibinin din, aile ve milliyetine hakaretlerine dayanamayıp maç sonrası “gerekeni yapan” Dağıstanlı Khabib’in de, para ödülünün askıya alındığı, ünvanının da alınabileceği öğrenildi.

Karma dövüş sporlarında peş peşe kazandığı 27 galibiyet ile ayrı bir rekorun da sahibi olan Dağıstanlı Khabib Nurmagomedov, Zubaira Tukhugov’un maçtan men edilmesi ve diğer gelişmeler üzerine bir açıklama yaparak UFC ile olan sözleşmesini feshedebileceğini söyledi.

 

Yazan Editör - Eki 12 2018. Kategori Dünya, Gündem, Spor, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.