Kadirov’un İşkencecilerinden Biri Yakalandı

Putin’in koruması altındaki silahlı çetesiyle Çeçen topraklarında faaliyet gösteren Ramzan Kadirov’un işkencecilerinden biri olan Beslan Edilov (fotoğrafta ortada), Antalya’da Çeçenler tarafından yakalandı.

Birçok mazlum Çeçen’in kaçırılması ve işkence yapılarak kaybedilmesi olayının faillerinden biri olan Beslan Edilov, Ramzan Kadirov’a yakın bir isim.

Gizlice geldiği Antalya’da Çeçenler tarafından fark edilen Edilov, Türkiye topraklarının bir hesaplaşma alanı olmaması ve yasalara saygılı olunması gerektiğinden, hak ettiği cezayı çekmese de unutamayacağı bir ders aldı. Ramzan Kadirov da önceden sık sık ve gizlice Adana’nın Ceyhan ilçesine ve Antalya’ya gelirken, son zamanlarda Türkiye’ye gelemiyor. Önceki yıllarda, Adana Ceyhan’daki şeyhinin mezarına geldiğinde işi bitirileceği söylentileri sık sık duyulan Kadirov, muhtemelen Çeçenlerin Türkiye’ye ve yasalara saygısı sebebiyle veya politik dengeler gözetilerek dokunulmaması sebebiyle Türkiye’ye rahatça gelip gitmişti. Bu hadiseden sonra Türkiye’ye gelip gelmeyeceği merak edilen Kadirov’un, gelse bile gizlice geleceği tahmin ediliyor.

 

Yazan Editör - May 24 2022. Kategori Dünya, Gündem, Politika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.
Gay Cams Livejasmin.com Wpadvanced Newspaper Theme