Çeçen Komutan Müslim: Kırım’ı Kurtaracağız

Ukrayna’da Rusya’ya karşı savaşan Çeçenlerin askeri birliklerinden Şeyh Mansur Taburu’nun komutanı Müslim Çeberloy, Kırım’ı birlikte kurtaracaklarını söyledi.

Qırım News’e konuşan ve geçtiğimiz gün Kırımlıların Çeçenlere hediye ettiği pikap araç için teşekkür eden Müslim Çeberloy, “gelecekte de birbirimize yardım edeceğiz ve düşmanı birlikte yeneceğiz” dedi. Müslim Çeberloy konuşmasında şunları anlattı:

“Kırım Tatar askerleriyle birlikte Kırım’ı kurtaracağız. Kırım bayrağını ve kardeş olarak Çeçen bayrağını Kırım’a dikeceğiz. Oradan Kafkasya ve Çeçenistan’a gideceğiz. Bu bizim özlemimiz. Sabırlı olun. Sabırsızlığı anlıyorum. Bizim de akrabalarımız ve yakınlarımız yirmi yıldır vatanlarından uzaktalar. İnanın ve zaferi bekleyin.”

 

Yazan Editör - Nis 9 2022. Kategori Dünya, Gündem, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.