Kremlin’den Kadirov’un Hezeyanlarına Tepki

Kremlin’in sözcüsü Peskov, geçtiğimiz günlerde Putin’e çağrıda bulunarak Ukrayna’nın Kharkiv, Kiev ve diğer şehirlerini hızlı bir şekilde ele geçirilmek için emir beklediğini söyleyen Ramzan Kadirov’a tepki gösterdi.

Kremlin sözcüsü, Kadirov’a hitaben “bu konularla ilgili olarak ben değil, başkomutan sıfatıyla devlet başkanı Putin karar veriyor ve operasyonun aşamalarını da Putin belirliyor” dedi. Açıklamanın ardından Kadirov herhangi bir cevap vermedi.

Küçük bir devşirme çetesiyle birlikte, Rusya’nın desteği sayesinde Çeçenya’da Rusya adına hizmet eden Kadirov, iki yıl önce de Putin’e yalakalık için kendisinin ömür boyu devlet başkanı olması gerektiğini söylemiş ve “Vladimir Putin’i ömür boyu devlet başkanı yapmalıyız, onun yerini kimse tutamaz, dünyada böyle bir lider yok” demişti. Kremin sözcüsü o zaman da Kadirov’a “anayasamızda ömür boyu devlet başkanlığı diye bir görev tanımlaması yok” demişti.

 

Yazan Editör - Mar 6 2022. Kategori Dünya, Gündem. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.