Putin’in Köpekleri İstanbul’da Kurtuldu

Çeçenlerin, liderleri şehit Cahar Dudayev ve Aslan Maskhadov sonrası yaşadıkları yönetim ve savunma zaafını uzun süre boyunca kullanarak, özellikle İstanbul’da yaşayan Çeçenlere suikastler düzenleyen Rusya’nın 6 köpeği İstanbul’da tutuklandı.

Geçtiğimiz günlerde silah temin eden ve bir süredir Çeçen STK ve kişiler çevresinde sinsi sinsi dolaştıkları ve yeni cinayetler için fırsat kolladıkları bilinen Kremlin köpekleri, Türk polisi tarafından gözaltına alınmışlardı. Sorgulamaları ve işlemleri tamamlanan 6 Rus köpeği, adli makamlar tarafından tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne konuldular.

Çeçenler, uzun süredir bu tür hadiselerle karşı karşıya kaldılar ve bir çok kayıp verdiler. Ancak bir süredir kendi haberleşme ağlarını kurdular ve kendilerini savunacak imkanlar geliştirdiler. Yakalanan son 6 Rus köpeği, bir süredir Çeçenler arasında bilinmekteydi ve gereken cevabın verilmesi için açıktan harekete geçmeleri bekleniyordu ancak tutuklandılar.

Çeçenler arasında, bu köpeklerin başarısızlığa uğrayacaklarını ve gereken cevabı alacaklarını anladıkları için, kendilerini bilerek açığa düşürdükleri de konuşulmakta. Kremlin ve köpekleri şunu bilsinler ki artık eskisi gibi istedikleri anda bir Çeçen’i vuramayacaklar. Çeçenler artık bu tür kahpeliklere gereken cevabı verecek sosyal, ekonomik ve siyasi imkanlara sahipler. Türkiye Cumhuriyeti bizleri kardeşçe bağrına basmış bir ülke ve kimsenin hesaplaşma sahası değil ancak nefsini savunmak da her insanın hakkıdır. Bu çerçevede açıkça söylüyoruz; gelen heybesinde kendi sonuyla gelir.

 

Yazan Editör - Eki 20 2021. Kategori Dünya, Gündem, Politika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.