Hocalı Kasabı Şerefsiz ‘Jan’ Kaçamadı

Son günlerde sosyal medyada dolaşan bir fotoğraf üzerinden Azerbaycan’ın şanlı askerlerine çamur atılmaya ve Ermenilere zulmettiklerine dair kasıtlı yayınlar yapılıyor.

Bunların en bilineni, fotoğrafta görülen ve Azerbaycan askerleri tarafından tutuklanırken şiddete maruz kaldığı iddia edilen bir Ermeni. Bu şahsın, oldukça yaşlı olmasına rağmen Azerbaycan askerleri tarafından Şuşa’da sebepsizce tutuklandığı ve şiddete maruz kaldığı iddia ediliyor.

Ancak bölgeden edinilen son bilgilere göre, tutuklanan şahıs Jan kod adlı bir Ermeni terörist. Jan kod adlı terörist, Hocalı katliamı dönemden bu yana Azerbaycan Türkleri tarafından çok iyi tanınan ve Ermenilerin ‘Hocalı kahramanı’ dedikleri bir kasap.

Ermeni terörist Jan, elindeki tüfeklerle Hocalı’da Türk katliamında.

Yine edinilen bilgilere göre, Ermenistan’ın Arachadzor kentinde doğan Jan, Ermenilerin 90’ların başında Azerbaycan’a saldırması üzerine gönüllü olarak Hocalı’ya geçen ve orada Azerbaycan Türklerini çoluk çocuk demeden katleden teröristlerden biri.

Jan kod isimli Ermeni teröristin, Hocalı katliamındaki suçlarından dolayı yargılanması ve idam edilmesi bekleniyor.

 

Yazan Editör - Kas 19 2020. Kategori Dünya, Gündem, Politika, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.
Gay Cams Livejasmin.com Wpadvanced Newspaper Theme