Çin ve Yerli Çinciler Hadlerini Aştılar

Türkiye’deki Çinlilerin tertip ettiği Çin resepsiyonunda, Uygur Türklerinin aslen Türk olmadıkları yazılı Türkçe broşürler dağıtıldı.

Resepsiyona katılan milletvekili, bürokrat, sanayici gibi Türklerden(!) hiçbirinin broşüre itiraz etmemesi dikkatleri çekti. Resepsiyonda, Çin’in her zamanki baş misafiri Doğu Perinçek’le birlikte, Ülker’in sahibi Murat Ülker, BMC Yönetim Kurulu Başkanı Etem Sancak, Okan Holding sahibi Bekir Okan, Onur Air sahibi Cankut Bagana, Arzum sahibi Murat Kolbaşı, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gamze Yalçın isimli şahıslar ve birçok Türk(!) hazır bulundu.

Çin resepsiyonunda dağıtılan alçak broşürden bir bölüm.

Türk(!) davetliler broşür hakkında konuşmazlarken, Ülker’in sahibi Murat Ülker isimli şahıs “hepimiz Çin tarafındayız, bu çok önemli bir inisiyatif” dedi. (Kaynak: Sözcü)

Tank palet fabrikası tartışmalarında adı geçen BMC Yönetim Kurulu Başkanı Etem Sancak isimli şahsın da “Doğu Perinçek’in eski yoldaşıyım, yeni girişimciyim” (Kaynak: Sözcü) dediği öğrenildi.

 

Yazan Editör - Haz 29 2020. Kategori Dünya, Gündem, Politika, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.