Kafkas Çeçen Derneği’nden Resulayn Yardımı

Kafkas Çeçen Kültür Derneği, Osmanlı döneminde Suriye’nin Resulayn bölgesine yerleştirilen ve o günden bu yana Resulayn’da yaşayan Çeçenlere yardımda bulundu. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama aşağıdadır:

Suriyede’ki savaş nedeniyle yoksulluk ve açlıkla mücadele etmek zorunda kalan ve Rasulayn bölgesinde tespit edilen Çeçen soydaşlarımıza iletilmek üzere, İstanbul Kafkas Çeçen Kültür Derneği’mizin koordinasyonu ve kampanyası dahilinde yardımsever soydaşlarımızın ve hemşehrilerimizin katkıları ile toplanan bir kamyon elma (yaklaşık 10 ton) ve bir kamyon gıda malzemesi ve unu, derneğimiz adına bölgeye ulaştırdık. Bu süreçte güvenlik önlemleri ve destekleri ile yanımızda olan güçlü devletimizin kahraman güvenlik güçlerine, bununla birlikte bölgedeki koordinasyon konusunda her an yanımızda bulunan Kızılay’ımızın, Afad’ımızın değerli yetkililerine sonsuz teşekkürler. Rabbimiz kimseyi savaşın yıkımı ile karşı karşıya bırakmasın.

Kafkas Çeçen Kültür Derneği

 

Yazan Editör - Kas 12 2019. Kategori Dünya, Gündem, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.