Koçesoko’nun Ev Hapsi Kaldırıldı

Kabardey-Balkar Yüksek Mahkemesi Martin Koçesoko’nun ev hapsinin uzatılmasıyla ilgili bölge mahkemesinin verdiği kararı iptal etti. Böylece Martin’in ev hapsi kaldırıldı ve yargılanması tutuksuz devam edecek.

Bölge mahkemesinin itirazını değerlendiren avukatlar, delillerin yetersizliğinin yanı sıra özellikle davanın gizli tanığı Mkrtumyan’ın geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, onlarca farklı ceza davasına sistematik biçimde “tam zamanlı” tanık olarak katıldığı, kasıtlı olarak soyadını çarpıtıp kendisini “MkrtLyan” olarak adlandırdığı ve bu tanıkların uzun zamandan beri kolluk kuvvetlerine bağlı olduklarının da ortaya çıktığını belirttiler.

Martin Koçesoko’nun tutukluluğunu sosyal faaliyetleri ile ilişkilendiren savunma avukatları, ev hapsinin sona erdirilmesini talep etti.

Tarafları dinleyen Kabardey-Balkar Yüksek Mahkemesi, Martin Koçesoko’nun ev hapsinin uzatılmasıyla ilgili bölge mahkemesinin verdiği kararı iptal ederek Martin’e özgürlüğünü iade etti.

Mahkeme kararı açıklanmasından sonra Martin Koçesoko mahkeme salonundaki desteğe gelenlere teşekkür etti. Koçesoko, “Avukatlarıma, akrabalarıma ve beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Martin Koçesoko’nun davası tutuksuz olarak devam edecek.

Ajans Kafkas

 

Yazan Editör - Ağu 24 2019. Kategori Dünya, Gündem, Politika, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.