Mirzabeyoğlu’na Yine Hapis Cezası

İBDA markasıyla yayınladığı eserleriyle ve inşa ettiği dünya görüşüyle tanınan Salih Mirzabeyoğlu, 28 Şubat darbe döneminde yargılandığı yasadışı silahlı örgüt liderliği suçlamasından beraat etmişti ancak vefatından sonra, hakkında bir hapis cezası daha verildi.

28 Şubat darbe döneminde bütün hukuk kuralları adeta iğfal edilerek tutuklanan ve idam cezasına çarptırılan Salih Mirzabeyoğlu, o dönem yani 1998 yılı itibariyle tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi’ndeyken, bir grup darbecinin düzenlediği Noel Baba isimli operasyonla cezaevinde linç edilerek mahkemeye çıkarılmış, bir süre devam eden duruşmalar sonunda dönemin DGM yani Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından idam cezasına çarptırılmıştı. 17 yıl tek kişilik hücrelerde, içinde zihin kontrolü de bulunan birçok vahşi işkenceye maruz kalan Mirzabeyoğlu, yeniden yargılanarak beraat etmişti.

Geçtiğimiz yıl, kendisinin Telegram adını verdiği bir tür zihin kontrolü işkencesi neticesinde şehit olan Salih Mirzabeyoğlu hakkında, Metris Cezaevi’nde isyan çıkardığı suçlamasıyla süren davada ise 1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle yine hapis cezası verildi.

Böylece, yasadışı örgüt liderliği suçlamasından 17 yıl hapisten sonra beraat eden ve tahliye olduktan sonra vefat eden Salih Mirzabeyoğlu, olmayan örgütün isyanı gibi akla ve mantığa aykırı bir gerekçeyle yine hapis cezasına çarptırıldı.

 

Yazan Editör - Tem 19 2019. Kategori Gündem, Politika, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.