Gürcistan’da İnfial Devam Ediyor

Rus vekil Sergey Gavrilov ve beraberindeki heyet Tiflis’i sokağa döktü.

Geçtiğimiz gün Gürcistan’da bulunan Rus milletvekili Sergey Gavrilov’u protesto eden Gürcistan halkının öfkesi halen sürüyor.

Rus milletvekili Sergey Gavrilov’un, Gürcistan Parlamentosu’nu ziyareti sırasında, Parlamento Başkanlığı makam koltuğuna oturmasının ardından başlayan olaylarda Gürcü protestocular, başkent Tiflis’teki parlamento binasını kuşatmışlar ve “İşgalcileri Tiflis’te istemiyoruz” sloganlarıyla, büyük bir eylem gerçekleştirmişlerdi. Gürcü halkının parlamentoyu kuşatması neticesinde, Gürcistan Meclis Başkanı Irakli Kobakhidze istifa etmek zorunda kalmış, Rus milletvekili de aynı gece Gürcistan’ı apar topar terk etmişti.

Olaylar halen sürerken, istifanın ardından Gürcistan’da halen yeni meclis başkanı seçilmedi. Gürcistan yasalarına göre 14 gün içerisinde yeni meclis başkanının belirlenmesi bekleniyor.

 

Yazan Editör - Haz 22 2019. Kategori Dünya, Gündem, Politika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.