Çeçenlerden Sözcü Gazetesine Kınama

KAFKASDER – Kafkas Çeçen Muhacirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Viskhadzhiev

Kafkas Çeçen Muhacirleri Derneği Başkanı Ali Viskhadzhiev bir açıklama yaparak, geçtiğimiz gün Fatih’te Ruslar ve Gürcüler arasında yaşanan silahlı çatışmayı “Çeçenler silahlarla çatıştı” başlığıyla yayınlayan SÖZCÜ isimli gazeteyi kınadıklarını söyledi.

Ajans Kafkas’a konuşan Ali Viskhadzhiev, yalan haberle ilgili şunları söyledi:

“Ne yazık ki Çeçenlerle ilgili medyada negatif iddialarla karşı karşıyayız. Bunları siteleri daha fazla tık alsın diye yapıyorlar. Ayrıca ırkçı oldukları açık. Bizi her zaman kavga ve çatışmalarla yansıtıyorlar. Bu doğru değil, Çeçenler bütün insanlar gibi barış ve huzur içerisinde yaşamak isteyen bir halk. Olaya gelecek olursak, neden olayda etnik köken bu kadar öne çıkıyor anlamıyoruz ama gerçekte çatışma Gürcü kökenli grubun Rus uyrukluların iş yerini basmasıyla başlıyor. Çatışma onlar arasında yaşanıyor. Ölümler, yaralanmalar, arananlar var. Bunlar İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nü ilgilendiren konular. Haber içeriğinde Çeçenlerle ilgili hiçbir şey yazmıyor zaten, sadece başlıkta geçiyor Çeçenler ifadesi. Fakat bizler Çeçenlerin bu tarz haberlerde isminin kullanılmasını, sırf haberler dikkat çeksin diye böyle başlıklar atılmasına karşıyız. Sözcü gazetesini kınıyoruz.”

Kaynak: Ajans Kafkas

 

Yazan Editör - Haz 18 2019. Kategori Dünya, Gündem, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.