Koşesoko Suçlamaları Kabul Etmedi!

İstanbul Birleşik Kafkasya Derneği adına açıklamada bulunan Sayın Nail Sönmez’in bildirdiğine göre, Çerkes sivil toplum örgütü Xabze lideri Martin Koçesoko, üzerine atılan uyuşturucu bulundurma suçunu kabul etmedi ve kendisi hakkında itirafçı olduğu gibi haberlere itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Sayın Nail Sönmez’in açıklaması şöyle:

“Az önce İnsan Hakları Derneği Nalçik Ofisi’nden Hatajuko Valeri’nin yardımcısı Avukat Muayed Bezirov’la yaptığımız görüşme neticesi aldığımız son bilgiler:

Muayed Bezirov; İnsan Hakları Ofisi’nden Zaur Jamukho’yu Martin Koşesoko ile az önce görüştürdüklerini, yapılan görüşmede Martin’in “üzerine atılan hiçbir suçu kabullenmediğini ve asla da kabullenmeyeceğini” belirttiğini, dolayısıyla bu yöndeki spekülatif dedikodulara itibar edilmemesi gerektiğini, yarın bizzat kendisinin de Martin’le bir görüşme gerçekleştireceğini aktardı.

Dolayısıyla itirafçı olduğu yönündeki spekülatif içerikli haber ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.”

Yazan Editör - Haz 12 2019. Kategori Dünya, Gündem, Politika, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.