Kafkas Vakfı’nda Kafkasyalılar Bayramlaşması

Kuzey Kafkasya kökenli insanlarımızın sosyo kültürel varlıklarının korunması ve geliştirilmesi için yaptığı istikrarlı çalışmalarıyla bilinen Kafkas Vakfı, güzel bir bayramlaşmaya daha sahne oldu.

Kafkas Vakfı’nın, İstanbul Fatih’te bulunan merkezinde gerçekleşen bayramlaşmaya İstanbul’da yaşayan Çerkesler, Çeçenler gibi Kafkasyalıların yanında, Suriye’de yaşanan iç savaş sebebiyle İstanbul’a gelmiş olan bir kısım Suriye muhaciri Çerkesler de katıldı.

Günümüzde, Kafkasyalıların Kafkasya dışında en kalabalık bir nüfusla yaşadıkları şehir olan İstanbul’da tertip edilen bayramlaşmada, Kafkas Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Kuzucu da bir konuşma yaparak şunları söyledi:

“Vakıf olarak bayramlaşma programı düzenlemeyi ihtiyaç olarak gördük. Buradaki muhacirleri, memleketinden ve yurdundan uzaktaki öğrencileri ve İstanbul’da bulunan vatandaşlarımızı bir araya getirelim istedik. Ramazan Bayramı ile kardeşliğimizin pekişmesi ayrı bir güzellik.”

 

Yazan Editör - Haz 6 2019. Kategori Dünya, Gündem, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.