Tarım Tefecileri Kan Ağlamaya Başladı

Geçtiğimiz aylarda ülkemizin yaşadığı çeşitli krizleri fırsat bilerek domates, patlıcan vb. gibi tarım ürünlerini fahiş fiyatlarla satan soysuz tefeciler, bu yıl kan ağlamaya ve devlete yalvarmaya başladılar.

Çeşitli haber kaynaklarında yer alan bilgilere göre, domates üreticiliğinden çok domates tefeciliği yapan birtakım soysuzlar, bu yaz domates bolluğu nedeniyle fiyatlar normal seviyesine oturunca, kâr edemediklerini söyleyip devletten yardım istemeye başladılar. Ancak uzmanlara göre, halen kilosu 1 liraya kadar satılan domates için fiyat mevsim şartlarına göre makul ve uygun.

Başta sosyal medya olmak üzere çeşitli platformlarda ise vatandaşlar, geçen yıl vurgun üstüne vurgun yapan şerefsiz tefeciler açısından devletin herhangi bir kayırıcı önlem almaması, fiyatların normale doğru döndüğünü belirtiyorlar. Bununla birlikte, domates salçası üreticilerinin halen fahiş fiyatlarla ürün satmaya devam ettiklerini, devletin asıl bu duruma müdahale etmesi gerekliliğine dikkat çekiyorlar.

 

Yazan Editör - Haz 1 2019. Kategori Gündem, Politika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.