Türkmen Bölgelerinde Bombalı Saldırılar

Halen orta doğulu etnik döküntülerin ve küresel güç odaklarının kontrolündeki terör gruplarının işgali altındaki Kerkük’te, ağırlıklı olarak Türkmenlerin oturdukları bölgelerde aynı gün içerisinde 6 bombalı saldırı gerçekleşti.

Bombalı saldırılarda 6 kişi yaşamını yitirirken, onlarca kişinin yaralandığı ve çok sayıda konut, işyeri ve aracın zarar gördüğü bildiriliyor. Bölgeden gelen haberlere göre saldırıları terör örgütü IŞİD düzenledi.

Saldırılarla ilgili olarak açıklama yapan Irak Türkmen Cephesi Lideri Erşat Salihi, şunları söyledi:

“Teröristler,hain bombalı saldırılar ile Türkmen nüfusun yoğun olduğu bölgeleri hedef alıyor ve Kerkük’ün güvenliğini tehlikeye atan terör eylemleri yapıyor. Herkes bilmeli ki; bu başarısız bir politikadır ve teröristler ne yaparlarsa yapsınlar hedeflerine asla ulaşamayacakladır.”

 

Yazan Editör - May 31 2019. Kategori Dünya, Gündem, Politika, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.