Azerbaycan’da Reform Dönemi Başlıyor

Azerbaycan’da Reform Dönemi Başlıyor
  • 21.03.2019
  • 236 kez okundu

Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Başkanı İlham Aliyev, Nevruz Bayramı dolayısıyla yapmış olduğu konuşmada, Azerbaycan’ın her alanda reformlar yapılacak bir döneme girdiğini söyledi.

Oldukça kapsamlı ve Azerbaycan’ın geleceği açısından önemli nitelikteki reformların kısa süre içerisinde hayata geçirileceğini açıklayan İlham Aliyev, TRT Avaz kaynaklı konuşmasında şunları söyledi:

“Siyasi, ekonomik, sosyal, hukuk, eğitim ve sağlık gibi her alanda yeni reformlar yapılacak. İlgili talimatlar verildi ve reform paketi hazırlanıyor. Azerbaycan’da yeni bir döneme girildi.

Ekonomi alanındaki reformlar, ek gelir elde etmemize ve bütçe gelirlerimizi arttırmamıza olanak sağladı. Bütçe gelirleri, bu yıl Ocak-Şubat aylarında 150 milyon manat arttı. Bu gelirleri, sosyal projelere yönlendireceğiz.

Azerbaycan yenileniyor, güçleniyor ve modernleşiyor. Derin milli ve manevi kökler üzerine güçlü bir devlet kurduk. Azerbaycan, tarihte hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Fakat bu durum, başarılarımızla yetineceğimiz anlamına gelmiyor. Başarılarımız, bizi geleceğe daha iyimser bakmaya teşvik ediyor. Bu yılı da başarıyla tamamlayacağımızdan eminim. Azerbaycan, bundan sonra sadece gelişim ve terakki yoluna devam edecek, vatandaşların sosyal refahı yıldan yıla daha iyi olacaktır.”

 

Facebook ile yorum yapın:

Etiketler: Azerbaycan / İlham Aliyev / Nevruz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *