Azerbaycan’da Reform Dönemi Başlıyor

Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Başkanı İlham Aliyev, Nevruz Bayramı dolayısıyla yapmış olduğu konuşmada, Azerbaycan’ın her alanda reformlar yapılacak bir döneme girdiğini söyledi.

Oldukça kapsamlı ve Azerbaycan’ın geleceği açısından önemli nitelikteki reformların kısa süre içerisinde hayata geçirileceğini açıklayan İlham Aliyev, TRT Avaz kaynaklı konuşmasında şunları söyledi:

“Siyasi, ekonomik, sosyal, hukuk, eğitim ve sağlık gibi her alanda yeni reformlar yapılacak. İlgili talimatlar verildi ve reform paketi hazırlanıyor. Azerbaycan’da yeni bir döneme girildi.

Ekonomi alanındaki reformlar, ek gelir elde etmemize ve bütçe gelirlerimizi arttırmamıza olanak sağladı. Bütçe gelirleri, bu yıl Ocak-Şubat aylarında 150 milyon manat arttı. Bu gelirleri, sosyal projelere yönlendireceğiz.

Azerbaycan yenileniyor, güçleniyor ve modernleşiyor. Derin milli ve manevi kökler üzerine güçlü bir devlet kurduk. Azerbaycan, tarihte hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Fakat bu durum, başarılarımızla yetineceğimiz anlamına gelmiyor. Başarılarımız, bizi geleceğe daha iyimser bakmaya teşvik ediyor. Bu yılı da başarıyla tamamlayacağımızdan eminim. Azerbaycan, bundan sonra sadece gelişim ve terakki yoluna devam edecek, vatandaşların sosyal refahı yıldan yıla daha iyi olacaktır.”

 

Yazan Editör - Mar 21 2019. Kategori Gündem, Politika, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.