Azerbaycan’dan Sert Açıklama!

Azerbaycan’dan Sert Açıklama!
  • 18.03.2019
  • 256 kez okundu

Azerbaycan, Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Meseleleri Daire Başkanı Hikmet Hacıyev, Ermenistan’a bir çağrı yaparak “Azerbaycan’ın sabrının bir sınırı var. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi taleplerine uygun olarak, Ermenistan ordusu Azerbaycan’ın topraklarından çıkmalıdır. Aksi halde Azerbaycan, her devlet gibi Birleşmiş Milletler nizamnamesinde gösterilen tüm yasal haklarını kullanacaktır” dedi.

Azerbaycan Devleti’nin, 25 yıldan daha uzun süredir Dağlık Karabağ sorununun barış yoluyla çözümünden yana olduğunu söyleyen Hikmet Hacıyev, açıklamasında şu sözleri kullandı:

“Azerbaycan’ın sabrının bir sınırı var. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi taleplerine uygun olarak Ermenistan ordusu, Azerbaycan’ın topraklarından çıkmalıdır. Aksi halde Azerbaycan, her bir devlet gibi Birleşmiş Milletler nizamnamesinde gösterilen tüm yasal haklarını kullanmak zorunda kalacaktır.

Üzüntüyle belirtmek istiyorum ki, Ermenistan yönetimi sanki önceki Sarkisyan-Koçaryan rejiminin yanlışlarını tekrar ediyor ve müzakere sürecini bloke edecek beyanatlarda bulunuyor. Ermenistan tarafından yapıcı ve doğru adımların atılmasına ihtiyaç var. Uluslararası kamuoyu da bu konuda daha ısrarlı olmalı. Ermenistan’a net siyasi ve diplomatik mesajlar iletilmelidir.”

Kaynak: AA

 

Facebook ile yorum yapın:

Etiketler: Azerbaycan / Ermenistan / Karabağ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *