Azerbaycan’dan Sert Açıklama!

Azerbaycan, Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Meseleleri Daire Başkanı Hikmet Hacıyev, Ermenistan’a bir çağrı yaparak “Azerbaycan’ın sabrının bir sınırı var. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi taleplerine uygun olarak, Ermenistan ordusu Azerbaycan’ın topraklarından çıkmalıdır. Aksi halde Azerbaycan, her devlet gibi Birleşmiş Milletler nizamnamesinde gösterilen tüm yasal haklarını kullanacaktır” dedi.

Azerbaycan Devleti’nin, 25 yıldan daha uzun süredir Dağlık Karabağ sorununun barış yoluyla çözümünden yana olduğunu söyleyen Hikmet Hacıyev, açıklamasında şu sözleri kullandı:

“Azerbaycan’ın sabrının bir sınırı var. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi taleplerine uygun olarak Ermenistan ordusu, Azerbaycan’ın topraklarından çıkmalıdır. Aksi halde Azerbaycan, her bir devlet gibi Birleşmiş Milletler nizamnamesinde gösterilen tüm yasal haklarını kullanmak zorunda kalacaktır.

Üzüntüyle belirtmek istiyorum ki, Ermenistan yönetimi sanki önceki Sarkisyan-Koçaryan rejiminin yanlışlarını tekrar ediyor ve müzakere sürecini bloke edecek beyanatlarda bulunuyor. Ermenistan tarafından yapıcı ve doğru adımların atılmasına ihtiyaç var. Uluslararası kamuoyu da bu konuda daha ısrarlı olmalı. Ermenistan’a net siyasi ve diplomatik mesajlar iletilmelidir.”

Kaynak: AA

 

Yazan Editör - Mar 18 2019. Kategori Dünya, Gündem, Politika, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.