Domuzlar Diktatoryası: Maduro Gitsin

Domuzlar Diktatoryası – Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, ABD’nin Venezuela’da gerçekleştirmeye çalıştığı darbe hakkında tek kelime bile etmeden, Venezuela’daki taraflara sükunet çağrısında bulundu.

ABD’nin, Venezuela Devlet Başkanı Maduro’yu tanımayıp, Venezuela Meclis Başkanı Juan Guaido’yu devlet başkanı olarak tanımasının ardından gözler BM Başkanı Guterres’e çevrilmişken, Guterres ise adeta ABD’nin uzaktan darbe girişiminin yasa dışı olduğunda hiç değinmeden, adeta darbeyi desteklecesine bir açıklama yaparak, Venezuela’da tarafları sakin olmaya çağırdı.

Venezuela’da Meclis Başkanı Juan Guaido’nun, ABD desteğiyle kendi kendini geçici devlet başkanı ilan etmesi ve yemin ederek sözde göreve başlamasının ardından başlayan olaylar halen sürüyor.

 

Yazan Editör - Oca 24 2019. Kategori Dünya, Gündem. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.