Kılıç Artıklarının Kafkasya Düşmanlığı

Osmanlı Devleti’nin yıkılış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarında devleti ve milleti sırtından vurmuş devşirmelerin günümüzdeki uzantılarının her fırsatta sinsice Kafkasya kökenli Türk vatandaşlarına saldırısı son bulmuyor.

Geçtiğimiz aylarda, Aydın Doğan isimli malum şahsın temellerini atmış olduğu Kanal D televizyonunda oynatılan Bir Umut Yeter isimli dizide Çerkeslere hakaret edilmesinin ardından, bu kez de Haber Türk isimli televizyon kanalında program sunan Fatih Altaylı isimli şahıs, Çerkesler ve Çeçenleri tahrik ve tahkir edici kelimeler kullandı.

90’larda 28 Şubat cuntacılarının yalamalığını yaparak, mütedeyyin Türk insanlarına karşı tutumuyla tanınan Fatih Altaylı, 2000’li yıllarda bu tutumundan 180 derece dönüş yaparak, bir anda değişivermişti.

Fatih Altaylı, bu kez de Kafkasya kökenli Türk vatandaşlarını tahkir ve tahrik ettiği şu sözlerle, bu ülke için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamış ve hiçbir zaman da kaçınmayacak olan Kafkasyalıların not defterlerine kaydedildi. Fatih Altaylı isimli kalitesi malum şahıs, 4 Aralık günü Haber Türk televizyonunda, Kafkasyalılar için şu soysuzca ve iğrenç ifadeleri kullandı:

“Ama bize 200 yıldır gelmeyen yok ki. Rus’u geldi, Çerkes’i geldi, Arnavut’u geldi, Çeçen’i geldi. Herkes geldi buraya. İşin acayip tarafı mesela buraya gelenler sanki buranın şeyiymiş gibi sonra da ‘benim haklarım’ falan filan demeye başlıyor onu da ben anlamakta zorluk çekiyorum. Ne bileyim işte bazı Çerkesler var toplanıyorlar moplanıyorlar ‘Çerkes hakkı’, kardeşim Çerkezistan orada hadi gidin Çerkezistan’da isteyin hakkınızı. Buraya geldiklerinde ‘hoş geldin’ denildi ama yarın aynı şey Suriyelilerde de olacak.”

 

Yazan Editör - Ara 6 2018. Kategori Gündem, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Kılıç Artıklarının Kafkasya Düşmanlığı”

  1. Melda Çevik

    Suriyeliler kadar gevşek kanı bozuk bir millet daha görmedim ben bu kansızların alayı toplansa tek bir Çeçen’in ya da Çerkez’in tırnağı dahi etmez edemezler. Ben bir Türk olarak Çeçen adını duyduğum zaman ta ciğerim sızlıyor onlar hiç bir milletle kıyaslanamayacak kadar asil kahraman ve değerli bir millettir

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.