Karadolap Spor’a Torbacı Saldırısı!

Siyasal iktidarın “suç örgütlerini çökerttik” açıklamalarına rağmen, uyuşturucu torbacıları, ibneler, dolandırıcı ve hırsızların sayısı gün geçtikçe artarken, namuslu insanlara yönelik saldırıları da sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde ibne örgütü LGBT’nin, Hacettepe Üniversitesi’nde ders verdiği ortaya çıkmışken, şimdi de Eyüp’te bulunan Karadolap Spor Kulübü’ne, uyuşturucu satıcıları tarafından silahlı saldırıda bulunuldu.

Karadolap Spor Kulübü, İstanbul en eski semtlerinden biri olan Eyüp’te, semt sakinleri tarafından 1974 yılında kurulan, spor faaliyetleri yanında gençleri uyuştucu, fuhuş ve gayrımeşru oluşumlardan uzak tutmaya çalışan bir spor kuruluşu. Bünyesinde bayan futbol takımı da olan Karadolap Spor Kulübü, 1974 yılında Eyüp’te, Saya Yokuşu ismiyle kurulduktan sonra, 2010 yılında Karadolap Spor ismini aldı.

Gece saat 23.00 sularında, plakaları gizlenmiş haldeki 2 araçtan ateş açılan Karadolap Spor yöneticisi Çayan Dursun, saldırıyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Biz kulüp olarak uzun süredir uyuşturucuyla mücadele konusunda da çalışmalar yürütüyoruz. Bu silahlı saldırıyı da ona bağlıyoruz. En son, mahallemize toplu halde uyuşturucu getirildiği söylentileri konuşuluyordu. Biz de birçok kez, mahallede böyle şeylere izin vermeyeceğimizi dile getirdik. Muhtemelen, o uyuşturucuya aracılık eden veya mahalleye sokulmasına sağlayan insanlar tarafından saldırıya uğradık. Uzun zamandır mahallemiz ve yakın çevresinde artarak devam eden yozlaşmaya ve çeteleşmeye karşı duruyoruz. Sosyal sorumluluk çalışmalarıyla fark yaratan, uyuşturucu ve uyuşturucu tacirlerine, gayrimeşru yapılara açıkça karşı tutum geliştiren, uyuşturucu illetinden kurtulmak isteyenler için de, rehabilitasyon merkezi olarak faaliyet yürüten bir spor kulübüyüz. Ne dün, ne bugün, ne de yarın, bizim yaşamımızı zehirlemelerine, çevremizde çıkar grupları ve gayrimeşru ortam yaratmalarına asla izin vermeyeceğim.”

 

Yazan Editör - Kas 7 2018. Kategori Gündem, Politika, Spor. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.
Gay Cams Livejasmin.com Wpadvanced Newspaper Theme