$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,06

Sınır Bahane Petrol Şahane

Sınır Bahane Petrol Şahane
  • 22.10.2018
  • 149 kez okundu

Çeçen milletini, Çeçen Cumhuriyeti ve İnguş Cumhuriyeti olarak ikiye bölen Rus işgal sınırlarının yeniden değiştirilmek istenmesinin altındaki asıl sebebin, Putin-Kadirov-Yevkurov arasındaki bir anlaşmayla, petrol kuyularının paylaşımı olduğu ortaya çıktı.

Bilindiği gibi, sözde Çeçen Cumhuriyeti lideri Kadirov ve sözde İnguş Cumhuriyeti Yevkurov, doğrudan Rusya lideri Putin’in kontrolündeki iki yerel hain. Ve Putin, bu iki ihanet şebekesini iktidarda tutmak için yıllardır Rusya bütçesinden çok büyük paralar harcıyor.

Geçtiğimiz haftalarda sözde Çeçen Cumhuriyeti ve sözde İnguş Cumhuriyeti sınırlarının değiştirilmesinin altındaki sebebin de, Putin-Kadirov-Yevkurov üçlüsünün aralarındaki bir anlaşmayla, petrol ve doğalgaz gelirlerinin, Kadirov’un kontrolüne bırakılmak, dolayısıyla bu karanlık üçlü arasında karanlık bir paylaşım yapılmak istenmesi olduğu anlaşılmakta.

Yapay sınır tartışmasının yaşandığı bölgede 9 milyar metreküp doğalgaz üretimi yapıldığı dikkate alındığında, Putin-Kadirov-Yevkurov şebekesinin oynadığı sınır değiştirme oyununun asıl sebebi ve göz diktikleri parasal rakamların ne kadar büyük olduğu ortada.

Bu planın bir anlamı da, Rusya’nın, Kadirov ve Yevkurov ikilisinin iktidarları üzerine uzun vadeli planlar yaptığı olabilir. Yahut, paylaşımdan sonra Putin tarafından imha edilmeleri de söz konusu olabilir.

 

Facebook ile yorum yapın:

Etiketler: Çeçenistan Petrolleri / Çeçenya / İnguşetya / Kafkasya / Rusya

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *