Kafkasyalı Yetimlere Yardım Kampanyası

Kafkas Çeçen Muhacirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği KAFKASDER, İstanbul, Yalova ve Kocaeli’de yaşama tutunmaya çalışan, çoğunluğu Çeçen yetim çocuklar için yeni bir yardımlaşma kampanyası başlattı. Derneğin açıklaması, iletişim bilgileri ve banka bilgileri aşağıdadır.

KAFKASYALI YETİMLER İÇİN YARDIM KAMPANYASI

“Aylık 100 TL ile Bir Yetime Sponsor Ol!”

Yoğun olarak İstanbul, Kocaeli ve Yalova’da olmak üzere Türkiye’de yaklaşık 350 Kafkasyalı mülteci aile yaşamaktadır.

Rus-Çeçen savaşından sonra vatanlarından zorunlu olarak ayrılan mülteci aileler arasında annesini, babasını ya da ikisini birden kaybetmiş yetim çocuklarımız bulunmaktadır. Ailelerinde çalışacak kimse olmayan ve zor şartlarda yaşayan bu yetim çocuklarımız için KAFKASDER olarak bir yardım kampanyası başlatıyoruz.

Kampanyanın hedefi; İstanbul, Kocaeli ve Yalova’da geçim sıkıntısı yaşayan Kafkasyalı 200 yetimimiz için “Aylık 100 TL ile Bir Yetime Sponsor Ol!” çağrısına katılacak insanlarımıza ulaşmaktır. Çocuklarımızın düzenli olarak desteklenmesi açısından sponsorlukların en az bir öğretim yılı süresince ve mümkün olduğu kadar otomatik ödeme talimatıyla yapılması planlanmaktadır.

Kısıtlı imkanlarla en iyi üniversitelerde okumaya çalışan, okullar arası spor müsabakalarında yüksek dereceler elde eden, ellerinden tutulduğu taktirde milletine faydalı yeni nesiller olarak yetişecek Kafkasyalı yetim çocuklarımıza destek olmak isteyen tüm Kafkas diasporasını ve duyarlı Türkiye halkını kampanyamıza katılmaya davet ediyoruz.

Kampanyaya katılım için facebook sayfamızdan ya da iletişim bilgilerindeki telefonlardan derneğimize ulaşabilirsiniz.

ÇEÇEN KAFKAS MUHACİRLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ (KAFKASDER)

İletişim:
Kafkasder: 0(212) 403 08 16
Ali Viskhadzhiev (Kafkasder Başkanı): 0 (554) 570 54 77
Volkan Yağan : 0555 892 17 99

Ziraat Bankası Hesap Bilgileri:
Çeçen Kafkas Muhacirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
IBAN: TR39 0001 0004 8880 8453 3450 01

 

Yazan Editör - Eki 18 2018. Kategori Gündem, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.