Papaz Serbest, Evlad-ı Vatan Mahpus

Ajan papaz, ABD’li Brunson, hakkındaki casusluk ve terör suçlamaları kapsamında 35 yıla kadar hapis cezası istenerek yargılandığı davadan 3 yıl ceza alarak ve tutuklu kaldığı süre göz önünde bulundurularak serbest bırakıldıktan sonra ABD’ye gitti.

Ajan papaz Brunson, ABD’ye döndükten sonra ABD başkanı Trump tarafından “iyi bir vatandaş, iyi bir Hristiyan” denilerek taltif edildi ve Beyaz Saray’da ağırlandı.

Türkiye’de ise durum bunun tam tersi.

28 Şubat darbesi döneminde yargılandığı bir davadan dolayı tutuklanan Hayrettin Soykan, halen Silivri cezaevinde hapsedilmiş durumda.

28 Şubat döneminin siyasi içerikli ceza davalarının adil olmadığı, devletin her kesimindeki yetkililerce defalarca konuşulmasına rağmen ve ajan papaz Brunson ülkesinde taltif edilerek ağırlanırken, Hayrettin Soykan halen cezaevinde. Mevcut siyasal iktidar ise darbe dönemlerinin mağduriyetleri çok kereler dile getirmiş olsa da, bu mağduriyetler için harekete geçecek gibi görünmüyor.

 

Yazan Editör - Eki 14 2018. Kategori Gündem, Politika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.