Yerli(!) Dizilerde Kafkas Düşmanlığı

Son zamanlarda yerli(!) televizyon dizilerindeki Kafkas düşmanlığına bir yenisi daha eklendi.

Kanal D isimli televizyon kanalında yayınlanan “Bir Umut Yeter” isimli dizide, dizi oyuncularından biri, senaryo gereği Çerkes olan diğer bir dizi oyuncusu kadından bahsederken, “Bunun sütü bozuk. Annesi şoförün yeğeniydi, çok güzeldi. Tam bir Çerkes kızı. Kenan Bey ile mercimeği fırına verdiler. Hamile kaldı. Kenan Bey çocuk doğunca alıp annesine yol verdi” dedi.

Bu ifadeler bir çok Kafkas kökenli insan tarafından protesto edildi ve RTÜK’na şikayet edildi.

Daha önce de “Vatanım Sensin” isimli dizide “Dağıstanlı” isimli karakter üzerinden, İstiklal Harbi kahramanlarından Ethem Bey’e vatan haini yakıştırması yapılmış, bu olay da onbinlerce insan tarafından protesto edilmişti.

Sözde yerli senarist ve dizi yapımcılarına tavsiyemiz, sütü bozuk ve vatan haini aradıklarında, kendi geçmişlerini sıkıca arayıp, İstiklal Harbi’nde orduya katılmamak için kendilerini yetkililere “Kıpti” olarak tanıtan birilerinin olup olmadığını incelemeleridir. Bunu yaparlarsa daha gerçek ve çok sayıda dizi kahramanı(!) bulacaklarına eminiz.

 

Yazan Editör - Eki 10 2018. Kategori Gündem, Kültür Sanat. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.