Bosna, Çeçen Sığınmacıyı Ölüme Gönderiyor

Bosna hükümeti, Suriye’ye giriş çıkış yapmakla ve Suriye’deki silahlı gruplarla irtibatı olduğu suçlamalarını gerekçe göstererek, Ahmed Altemirov isimli Çeçen sığınmacıyı Rusya’ya iade etmek üzere gözaltında tutuyor.

Ahmed Altemirov’un durumunu incelemeye alan alan Bosna’nın ilgili mahkemesinin, bir hafta içerisinde karar vermesi bekleniyor.

Öte yandan, İsveç’te bulunan Çeçen Vakfı Başkanı Mansur Sadullayev, kendilerinin Ahmed Altemirov’un durumunu incelediklerini ve Ahmed’in hiç bir zaman Suriye’ye gitmediğini söyledi.

Çeçen Vakfı Başkanı Mansur Sadullayev, Çeçen mülteci Ahmed Altemirov’un Rusya’ya iadesini protesto etmek için açlık grevine başladı.

Ahmed Altemirov’un Rusya’ya iade edilmesi, daha önce Rusya hapishanelerinde şehit edilen Çeçenlerden farklı olmayacak.

Bosna yetkililerinin bu düşmanca tutumunu kınıyor, Ahmed Altemirov’un serbest bırakılması için vicdan sahibi herkesi yardıma çağırıyoruz.

 

Yazan Editör - Eyl 10 2018. Kategori Dünya, Gündem, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.