TRT Çerkes veya TRT Kafkas

Geçtiğimiz günlerde Kafkasya kökenli sivil toplum kuruluşları, haber ve medya grupları ve kültürel faaliyet topluluklarının ortak duyurduğu, bütün Kuzey Kafkasya kökenli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap edecek, TRT bünyesinde bir Çerkes TV kanalı veya Kafkas TV kanalı talebini desteklediğimizi; birlik halinde, üzerimize düşecek tüm vazifelere karşılıksız hazır olduğumuzu tüm dost ve kardeşlerimize bildiririz.

Türk Milleti’yle tarih boyunca hiçbir etnik problemi olmayan ve aksine Türk Milleti’yle ortak tarihi ve kültür bağları olan biz Kuzey Kafkasya muhacirleri, bu proje gerçekleştiği takdirde, her nesil biraz daha yok olan kültürümüzün, gelecek nesillerimize daha sağlıklı aktarılacağına inanıyoruz.

Bu çerçevede, adı ne konulursa konulsun, Kuzey Kafkasya kültürünün sağlıklı bir şekilde yaşatılmasına önemli bir katkısı olacağına inandığımız bu talebe destek verdiğimizi; devletimiz tarafından dikkate alındığı taktirde, özellikle Kuzey Kafkasyalı büyüklerimizin görüşlerinin alınarak hayata geçirilmesi isteğimizi tekraren beyan ediyoruz.

Saygılarımızla.

 

Yazan Editör - Eyl 1 2018. Kategori Gündem, Politika, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.