Komünist Çin’den Uygurlara Dinsizlik Sözleşmesi

Sözde halk cumhuriyeti, özde ise katıksız bir Allahsızlık ve ahlaksızlık abidesi olan Çin’in, Müslüman Uygur Türklerine uyguladığı soykırıma dair bir belge daha gün ışığına çıktı.

Haber ajanslarının bildirdiklerine göre, halen 3.000.000 civarında Müslüman Uygur ve Kazak Türk’ünün esir tutulduğu Çin toplama kamplarında zulüm görenlere, zorla ve tehditle bir nevi “dinsizlik sözleşmesi” imzalatılıyor.

Bununla birlikte adı geçen belgenin, toplama kamplarına alınmayan Müslümanlara da tehditle imzalatılmaya çalışıldığı, imzalamayan Müslümanların tutuklandıkları ve toplama kamplarına alındıkları da gelen haberler arasında.

Dini reddetme belgesinin içeriğinde “Din İşleri Yönetmeliği’ni inceledikten sonra tekrar tekrar düşünmem sonucu tüm dinlere inanmamaya, her türlü dini faaliyetlere katılmamaya ve şiddet ile karşı durmaya, Komünist Parti’nin sözünden çıkmamaya, daima bağlı kalmaya kendi rızamla karar verdim ve söz veriyorum” sözleri yer alıyor.

 

Yazan Editör - Ağu 27 2018. Kategori Dünya, Gündem, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.