Çeçen İçkerya Hükümeti Bayram Mesajı

Kurban Bayramı münasebetiyle, Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu Başkanı Akhmed Zakayev bir tebrik mesajı yayınladı.

Başbakanımız Sayın Akhmed Zakayev’in Fahri Konsolosluğumuz tarafından Türkçe’ye tercüme edilen mesajının tamamı aşağıda yer almaktadır:

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın adıyla!

Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi olan yüce Allah’a hamd-ü senalar olsun. Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa’ya, aline, ashabına ve ihsan şuuruyla ahiret gününe kadar onlara ittiba eden salih kullara salat-ü selamlar olsun.

Sevgili Kardeşlerim ve Kıymetli Hemşerilerim!

Kurban Bayramı, Müslümanlar açısından büyük bir öneme haiz olan dini günlerdendir ve hac farizasının bitişini temsil etmektedir. Bu minvalde sizlerin ve ailelerinizin bayramını tebrik ediyorum.

Allah’ın rahmeti ve selamı üzerine olan Peygamber efendimizin yolundan sapmadan, Müslüman aleminin bu büyük bayramını en içten ve samimi duygularımızla kutluyoruz.

Hükümetimiz ve şahsım adına, yüce Allah’tan, halkımıza özgürlüğünü ve bağımsızlığını geri vermesini, böylelikle anavatanımıza çabucak geri dönme imkanı doğması için dua ediyorum. Allah Teala’dan halkımız için daha fazla sabır ve birlik niyaz ediyor, zulüm ile dünyanın dört bir yanına savrulmuş kardeşlerimizi yeniden biraraya getirmesini diliyorum.

Dala gurbanaş k’obal doyla şu! İman çag deş, k’inoşna geç deş, şen k’inkjetamtsa Dala dek’al doyla şu! Amin!

21.08.2018

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu Başkanı
Akhmed Zakayev

Kaynak: Ickerya.com

 

Yazan Editör - Ağu 21 2018. Kategori Dünya, Gündem, Politika, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.