PYD Elebaşı Afrin’i Kurtaracakmış

Batı işgal güçlerinin parçaladığı Irak ve Suriye topraklarına ABD’nin siyasi ve askeri desteğiyle çöreklenen etnik bölücü ve işgal işbirlikçisi terör örgütü PYD adına konuşan Salih Müslim isimli şahıs, Türk Ordusu’nun Afrin’i ele geçirmesinin ardından kaçarak saklandığı yerden açıklama yaptı.

Afrin’in, Türk Ordusu tarafından kurtarılmasının ardından uzun süredir sesi çıkmayan ve Türk Ordusu’nun harekatından önce yabancı ajanslara İngilizce “sport” yazılı kıyafetiyle açıklamalar yaptığı için kamuoyunda “Sport Salih” olarak anılmaya başlanan elebaşı şu sözleri söyledi:

“Afrin bizim yaramızdır ve onun tedavi edilmesini istiyoruz. İdlib’de ve Afrin’de savaşmamız gerekirse şüphesiz bizim de şartlarımız olacaktır. Biz savaşa hazırız, boynumuzun borcudur.”

 

Yazan Editör - Tem 31 2018. Kategori Dünya, Gündem, Politika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.