MHP: Suç İşlenmeden Önlenmeli

MHP İstanbul milletvekili Arzu Erdem, çocuk istismarı ve kadına şiddet sorunları üzerine değerlendirmelerde ve önerilerde bulundu.

Arzu Erdem konuyla ilgili olarak “suçlar işlenmeden önce önlem ne olmalı, bunun üzerinde durmak gerekir. Yani, eğitim sistemiyle ilgili mutlak bir eğitim reformu şart” dedi.

MHP İstanbul milletvekili Arzu Erdem şunları söyledi:

“Kadına şiddetin önüne geçilmesi için acil olarak, mutlaka yeni bir eylem planının geliştirilmesi gerekmektedir. Çünkü bu konuda vakalar gittikçe artmakta ve her birimiz için bir tehlike olarak yine önümüzde durmakta. Hepimiz her şeyden önce evlat sahibiyiz; ‘Bizim başımıza gelmez’, demeyelim, evlatlarımızın başına gelebilir kaygısıyla da mutlaka bu konuyla ilgili şu makamlara oturmuş olan her bir milletvekili arkadaşımızın, her ananın, her babanın, her kadının, her erkeğin aynı hassasiyeti göstermesi gerekiyor. Burada kendimize sormamız gereken soru; nereden başlamalı? Cinsel istismarın önlenmesi, çocuğa şiddetin önlenmesi, çocuk kaçırmalarının önüne geçilmesi, günlerce bir çocuğun ortadan kaybolmasının önüne geçilmesi için toplum olarak, millet olarak neler yapmalıyız? Bizler milletvekilleri olarak bu evlatların veballeriyle burada oturuyoruz; bizler neler yapmalıyız? İşte bunun üzerinde gerçek anlamda ciddi bir çalışma yapılmalı. Öncelikle iyi hal indiriminin kaldırılması yönünde ya da iyi hal indiriminin verilmemesi yönünde birtakım girişimler oldu ama yeterli mi? Değil! Aslında suçlar işlenmeden önce önlem ne olmalı; bunun üzerinde durmak gerekir. Yani eğitim sistemiyle ilgili mutlak bir eğitim reformu şart ve tüm gençlerimizin, çocuklarımızın eğitilmesi gerekiyor; anne babaların eğitilmesi gerekiyor. Çocuk istismarı ve ihmalin gün geçtikçe arttığını hepimiz biliyoruz. Unutmuyoruz hiçbirimiz o bacakları kesilen köpeği. Hiçbirimiz o güzel gözleri, boncuk gözlerini unutamıyoruz Leyla bebeğin. MHP olarak bu konunun takipçisi olacak ve Allah’ın izniyle hep birlikte bunların önlenmesi için üzerimize düşeni uyum içerisinde yapacağız.”

 

 

Yazan Editör - Tem 24 2018. Kategori Gündem, Politika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.