Medet Önlü Davasında Polis Müdahalesi

Çeçen İçkerya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu’yken, Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sebebiyle şehit olan Medet Önlü’nün katillerinin bugün görülen davasında, polis Medet Önlü’nün yakınları ve sevenlerini zorla mahkeme salonundan çıkardı.

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 11.50’de görüleceği açıklanan duruşma, 17.30’a kadar görülmedi ve sürekli ertelendi. 17.30’dan sonra mesai saatinin bittiğini gerekçe gösteren polis, Medet Önlü’nün yakınları ve sevenlerini zorla mahkeme dışına çıkarmak istedi. Polisin ve mahkemenin bu tutumu üzerine arbede yaşandı.

Duruşma sırasında mahkeme heyetinin değiştiği gözlenirken, bir sanık avukatı müvekkilinin suçun faili değil yardım veya yatakçısı olabileceğini iddia ederek müvekkilinin tahliyesini istedi.

Şehit Medet Önlü’nün aile avukatı Erdal Doğan ise adı geçen sanığın olayın asli faili olduğunun kanıtlarla sabit olduğunu ve bu çerçevede karar verilmesini talep etti.

Duruşma, kararın açıklanacağı 19 Eylül 2018, saat 14.00’e ertelendi.

 

Yazan Editör - Tem 11 2018. Kategori Gündem, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.