GAMOH Güçlü Bir Şekilde İlerlemektedir

Elyar MAKUYİ
Elyar MAKUYİ
  • 11.07.2018
  • 957 kez okundu

Güney Azerbaycan Milli Hareketimiz güçlü bir şekilde ilerlemektedir.

Son 2 ayda Güney Azerbaycan Milli Hareketine ait aksakallar ve teşkilatlar arasında birlik yaranmış, teşkilatlar arası atışmalar, sorunlar azalmıştır. Herkes gücünü Milli Hareketimizin daha hızlı ilerlemesine ve bağımsızlığa doğru yürümesine kullanmaktadır.

Örnek olarak Güney Azerbaycan Milli Hareketi Bayrağı üzerinde birlik yaranması veya Babek Kalesi’nde İran rejiminden korkmadan yürüyüş ve protesto yapılması bu birliğin büyük başarıları ve sonuçlarıdır. Ancak bu tartışmasızlık ve birlik durumu bazı servisler veya şahısların hoşuna gitmemiş ki, hareketin başarılarını görmezden gelip küçümsemek ve gözden düşürmek istemekteler.

Bölgenin gidişatı, özellikle İran içerisinde olan halkın ayaklanmaları ve rejimi istememeleri, bizim daha akıllı bir çerçevede oyunu kurmamızın göstergelerindendir.

Biz kendi hareketimiz ve Türk halkımıza dayanarak birlikte daha büyük başarıları elde edeceğimizden eminiz.

Unutmayın ki Türkleri sevmeyenlerin oyununa gelmemeliyiz. Her bir toplantı, röportaj ve anlaşmada, Milli varlıklarımız ve en önemlisi milli haritamız gözümüzün önünde olmalıdır .

Uluslararası engellemeler ve kurallara dayanarak milli haklarımız, topraklarımız ve şehitlerimizin kanından vazgeçmeyeceğiz.

Elyar Makuyi

GAMOH Genel Başkan yardımcısı

Temmuz 2018

 

Elyar MAKUYİ

Güney Azerbaycan Milli Oyanış Hareketi GAMOH’un Genel Başkan Yardımcısı. Ülkü Ocakları İstanbul İl Yöneticisi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *