Zakayev’den Ramazan Bayramı Mesajı

Çeçen İçkerya Cumhuriyeti Başbakanı Akhmed Zakayev, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Akhmed Zakayev’in mesajı şöyle:

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın adıyla!

Allah’ın rahmet ayı olan kutlu Ramazanı tamamladık. Allah’ın elçisi peygamberimiz (Allah’ın selamı ve selameti üzerine olsun) “Ramazan geldiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur” diye buyurmuştur.

Kutsal Ramazan Ayı’nın sona erip, nurlu Fitr Bayramı’nın başlaması münasebetiyle sizleri ve ailelerinizi tebrik ediyorum.

Yüce Allah’ın lütfuyla bu nurlu bayramı kutlamaya eriştik, her ne kadar anavatanımızdan uzakta olsak bile, ne düşman tarafından alt üst edilen vatanımızı, ne de Çeçen Cumhuriyeti İçkerya’nın bağımsızlığını ve özgürlüğünü savunurken hayatını kaybeden şanlı evlatlarımızı (şehittirler inşaAllah) bir an için bile unutmadık. Yüce Allah’tan kutsal Ramazan ayına müteakip bizlere anavatanımızda barış ve dirlik vermesini diliyoruz. Şüphesiz Allah’ın merhametine sığınıyor ve halkımızın asırlardır devam eden Rus tiranlığından kurtularak bağımsız bir devlette yaşayacağına inanıyoruz.

Yüce Allah, dünyanın dört bir yanına savrulmuş muhacirlerimize yardım etsin ve özgür vatanlarına güvenle geri dönmeyi nasip etsin! Yüce Allah bizlere özgürlük ve topraklarımızdaki diğer tüm uluslardan insanlarla barışçıl biçimde yaşamayı ve kutsal cennete giden doğru yolda yürümeyi nasip etsin.

Dala markhanaş qobal doyla wayn makhkakhoyn a, masso a busulba nekhan a! Dala t1edog1uçu şarah markhiyn butt khaba mogşalla a, parg1ato a loyla wayna! Amin.

15.06.2017

Akhmed Zakayev
Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Bakanlar Kurulu Başkanı

Not: Çeçen İçkerya Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu tarafından yayınlanmış olup, resmi siteleri olan ickerya.com adresinden iktibas edilmiştir.

 

Yazan Editör - Haz 15 2018. Kategori Dünya, Gündem, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.