Zekeriya Öz Kaçtı, Cihat Hapiste Unutuldu

Dağıstan’ın delikanlı çocuğu Cihat Özbolat, bu bayramda da polis kayıtlarında olmayan ama yurt dışına kaçan dönemin savcısı Zekeriya Öz’ün idam istediği işlenmemiş bir suç yüzünden F tipi hücrelerinde.

Hatırlayacağınız üzere Cihat Özbolat, 28 Şubat zulüm döneminde hazırlanmış bir İBDA-C davasının iddianamesinde yer alan, ancak polis kayıtlarının mahkemeye “böyle bir suç işlenmemiştir” raporu vermesine rağmen, savcı Zekeriya Öz’ün de idam istemesinden bu güne kadar halen ceza evinde tutulmakta.

Cihat, bu bayramda da, 23 yıldır olduğu gibi annesinden ve ailesinden uzak olacak.

Biz, resmi kayıtlarda bile işlenmediği sabit olan bir suç yüzünden 23 yıldır ceza evinde ömrü çalınan Cihat’ı göre göre halen bu zulme dur demeyen veya diyemeyen tüm kurum ve yetkililere, bu zulümleri unutmadığımızı ve unutmayacağımızı, “zulme rıza göstermek zulümdür” ölçüsüyle tekrar hatırlatır, hepsine aileleriyle birlikte güzel bir bayram dileriz.

Bir zulüm döneminin kurbanlarından olduğu devletin kayıtlarında bile yer almışken, istisnalar ayrı olmak üzere, Cihat’a sahip çıkamayan, yaşadığı zulüm hakkında tek kelime bile etmeyen-edemeyen tüm Kafkas kökenli hemşehrilerimizin de bayramını ayrıca tebrik ederiz.

Ebed Bizimdir

 

Yazan Editör - Haz 14 2018. Kategori Gündem, Politika, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.