Suriye, Abhazya ve Osetya’yı Tanıdı

Suriye yönetimi, Kuzey Kafkasya devletleri olan Abhazya ve Güney Osetya’nın bağımsızlıklarını tanıdı.

Suriye yönetiminin açıklamasında, Abhazya ve Güney Osetya’nın bağımsızlığının tanındığı ve her iki ülkeyle diplomatik ilişkilerin başlaması noktasında kararlar alındığı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak Abhazya ve Güney Osetya yönetimlerinden de açıklamalar yapıldı.

Abhazya Devlet Başkanı Hacimba yaptığı açıklamada “Abhazya ve Suriye, iki devlet arasındaki diplomatik ilişkileri büyükelçilikler seviyesinde tanıdığını ve diplomatik ilişkiler kurduğunu ilan etti. Bu, iki ülkenin tüm alanlarda ilişkileri geliştirmek istediğini de ifade ediyor” dedi.

Güney Osetya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da “Güney Osetya ve Suriye, uluslararası hukukun temel prensiplerine bağlılıklarını teyit ederek, iki devlet arasındaki ilişkileri ve büyükelçilikler seviyesinde tanıdıklarını ve diplomatik ilişkiler kurduklarını ilan etmişlerdir” denildi.

 

Yazan Editör - May 29 2018. Kategori Dünya, Gündem, Politika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.