Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti 100. Yıl Etkinlikleri

Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri bugün Saat: 11.00’de “Mezar Ziyaretleri ve Anma Programı” ile başladı. Etkinlik kapsamında Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti 2. Cumhurbaşkanı Pşimaho Kotse ve 3. Cumhurbaşkanı Mikail Halil’in Feriköy’de bulunan kabirleri katılımcılar tarafından ziyaret edildi. Program Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından katılımcıların konuşmalarıyla devam etti.

Mikail Halil’in Dağıstan Cumhuriyeti’ndeki köyünden hemşehrisi Akademisyen Hacı Murad Donogo tarafından getirilen toprak, merhum Cumhurbaşkanı Mikail Halil’in mezarına, Pşimaho Kotse’nin Kabardey Balkar Cumhuriyeti’ndeki köyü Babugoy’dan Aslanbek Merzey tarafından getirilen toprak, merhum Cumhurbaşkanı Pşimaho Kotse’nin kabirlerine serpildi.

Anma programına, 12 Mayıs 2018 Cumartesi saat 13.30’da gerçekleşecek “100. Yılında Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti Uluslararası Sempozyumu”nun davetlisi olarak İstanbul’a gelen akademisyenler ve sempozyumun onur konuğu Ruslan Ğuaşöe’de katıldı.

Kaynak: Samsun Birleşik Kafkasya Derneği

Yazan Editör - May 11 2018. Kategori Gündem, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.