Cobra II, Efes 2018 Tatbikatında Görücüye Çıktı

Uzun süredir üzerinde çalışılan Cobra 2, sonunda EFES 2018 tatbikatında denenecek.

Milli savunma sanayi firması Otokar tarafından geliştirilen yeni zırhlı askeri personel taşınması için kullanılacak aracı Cobra 2’yi sonunda görücüye çıkaracak.

Söylenene göre İzmir’in Seferhisar ilçesinde 7 Mayıs’ta başlayacak ve 11 Mayıs tarihinde bitecek olan EFES 2018 Birleşik Müşterek Fiili Atış Tatbikatı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeli tarafından Cobra 2 Yük Taşıyıcı Zırhlı Aracı hem sergilenecek hem de kullanılacak.

2,5 ton yük taşıyabilecek olan yerli araç aynı zamanda uçaksavarla ateş gücü desteği de sağlayabilecek. Sürücü dahil toplam da 2 personel taşıyacak olan aracın 700 km menzili bulunacak. Cobra 2’nin bir diğer dikkat çeken özelliği ise saatte 110 km hıza ulaşabiliyor olması.

Yazan Editör - May 7 2018. Kategori Gündem, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.