Tiyatro Bitti; Cunta Dışarıda Mağdur İçeride

28 Şubat darbesi mağdurları onlarca yıldır hapishanelerde yatadursun, 5 yıldır süren 28 Şubat davası sona erdi.

Davada yargılanan ve darbe yaparak dönemin Erbakan hükümetini devirdikleri iddia edilenlerden 21 kişi önce ağırlaştırılmış müebbed hapis cezasıyla cezalandırıldı, hükümlülerin cezalarında takdiri indirim uygulanarak müebbed hapis cezasına çarptırıldılar. Hükümlüler, yaş ve sağlık durumları gerekçe gösterilerek tutuklanmadılar ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

Böylece, 28 Şubat öneminde çeşitli kumpaslarla cezaevlerine tıkılıp 20 yıldan fazladır hapis yatan darbe mağdurları içeride mahpus kalmaya devam ederlerken, 28 Şubat döneminde birçok hakime brifing verdikleri bile iddia edilen ve 28 Şubat 1997’de darbeyi yapanlar serbest kalmış oldular. Böylece adalet yerine gelmiş oldu. Vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını dileriz.

 

Yazan Editör - Nis 14 2018. Kategori Gündem, Politika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.