Çerkes Genç Katledildi Ruslar Serbest

Kuzey Kafkasya’nın Kabardey-Balkar bölgesinde bir Rus terörü vakası daha yaşandı.

Bölgeden bildirilenlere göre iki gün önce akşam saatlerinde, Müslüman bir Çerkes genci, Rusya gizli servisi FSB’ye çalıştığı söylenen 2 Rus polisi tarafından bıçaklanarak katledildi.

Kabardey-Balkar bölgesinde yaşanan olayda, Elbruz köyünde taksilik yapan bir Çerkes genci, 2 Rus katil tarafından boğazından bıçaklanarak hayatını kaybetti.

Kuzey Kafkasyalı gençlerin neredeyse tümü savunma ve dövüş sporlarıyla ilgilendikleri için, bölgede yaşanan olaylarda çoğu zaman 4-5 Rus bile onlara sataşmaktan korkuyor. Bu olayda da Çerkes genç ilk anlarda iki Rus polisle başa çıksa da, kaçmadığı için bir süre sonra yorgun düşüyor. Bunu fırsat bilen Rus katiller gencin boğazına bıçak saplayıp olay yerinden kaçtılar. Bir süre sonra gözaltına alınan Rus katiller aynı gün serbest kaldılar.

 

Yazan Editör - Nis 8 2018. Kategori Dünya, Gündem. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.