Bu Hotelde 12 Gün, 38 Milyon TL!

Geçtiğimiz yıllarda açıklanan ve herkeste büyük heyecana sebep olan ilk uzay hotelinin inşası söylenene göre, 4 yıl sonra yani 2022 yılında sona erecek ve hizmete açılmış olacak.

Aurora Station adındaki uzay hotelini geliştiren Orion Span şirketinin CEO’su Frank Bunger yaptığı açıklamada yol haritalarını ve hotel ücretlerini açıkladı. CEO yaptığı açıklamada 2021 yılında hoteli yörüngeye oturtacaklarını ve 2022 yılında da hizmete açacaklarını söyledi. Ayrıca hotel fiyatı olarak ise turistler 12 gece için Türk parası olarak tam 38 milyon TL ödemek zorunda kalacaklar.

Hotelin de tıpkı Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) gibi alçak yörüngeye oturtulacağını belirten Orion Span CEO’su Frank Bunger, Aurora Station’ın 2’si astronot 4’ü de turist olmak üzere toplam 6 kişilik kapasiteye sahip olacağını belirtti. Ayrıca turistler ultra lüks olacak hotelde astronotların önderliğinde bitki yetiştirme gibi birçok derslere de katılacaklar. Ayrıca ön rezervasyon almaya başladıklarını da söyleyen Frank Bunger, Türk parası ile 320 bin TL ödeyen müşterilerinin sıraya girdiğini ifade etti.

Sırası gelen müşteriler 38 milyon TL’nin geri kalanını da ödedikten sonra hotelde konaklayabilecekler.

Yazan Editör - Nis 6 2018. Kategori Dünya, Gündem, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.