“Türk Konseyi Öğrenci Değişim Programı”, Bakü’de Gerçekleştirilecek

“Türk Konseyi Ortaokul ve Lise Düzeyindeki İkinci Öğrenci Değişim Programı”, 17 – 24 Mart tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilecek. Program, Türk Dünyası gençleri arasında ortak kimlik bilincinin geliştirilmesini hedefliyor.

Ortaokul ve lise seviyesinde öğrenci değişim programı, okullar için ortak tarih ve edebiyat kitabının hazırlanması ve ortak eğitim televizyonu kurulması konularının değerlendirilmesi esnasında karara bağlanmıştı. Değişim programı ayrıca, üye ülkelerin ortaokul ve lise öğrencilerinin birbirlerini yakından tanımalarını; eğitim, kültür ve tarih alanlarındaki ortak paydalarını bilmelerini; öğrenciler arası kardeşlik ve dostluk bağlarının geliştirilmesini amaçlıyor.

İlki, 2015 – 2016 eğitim – öğretim yılında Türkiye’de gerçekleştirilen öğrenci değişim programına Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan’dan öğrenci ve mihmandar öğretmenler olmak üzere 24 kişi katılım sağlamıştı.

QHA

Yazan Editör - Mar 15 2018. Kategori Dünya, Gündem. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.