Özbekistan, Blockchain Beceri Merkezi Kuruyor!

Yerel basında çıkan haberlere göre Özbekistan Başkanı Shavkat Mirziyoyev; Bitcoin, kripto paralar ve Blockchain teknolojisi için düzenleyici planlar içeren bir belgeyi onaylamış durumda.

Kripto para birimleri üzerine düzenlemeler, bu yıl eski Sovyet blok devletleri için hayli sıcak bir konu.
Geçen yıl Kazakistan, Singapur’daki Blockchain’i kopyalama konusunda sinyaller verirken; Beyaz Rusya ise bu yenilikçi finansal teknoloji için konuksever bir ortam yaratmayı umduğunu açıklamıştı.

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bulunan Mirzo Ulugbek İnovasyon Merkezi’nin ev sahipliği yapacağı Blockchain beceri merkezinin, 1 Haziran 2018 tarihine kadar faaliyete geçirilmesi planlanıyor.

Bu merkezde; Blockchain’in potansiyelinin kullanılması, artan mesleki kabiliyetlerin kullanımı ve yerel geliştiricileri destekleme koşullarının formüle edilmesi üzerine faaliyetler yürütülecek.

Yazan Editör - Şub 28 2018. Kategori Dünya, Gündem, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.