AK Parti’nin Uygur ve Çeçen Muhacir Takıntısı

Özellikle Uygur Türkleri ve Kafkasyalı (çoğunlukla Çeçenler) muhacirler, iktidar partisi AKP’nin muhacir politikaları çerçevesinde toplanıp tutuldukları geri gönderme merkezlerinde, zulüm görmeye devam ediyorlar.

Milyonlarca orta doğuluya, milyarlarca Amerikan Doları harcamakla övünen iktidar partisinin, yıllardır süren bu kronik zulüm karşısında sessiz kalması ve çözüm üretmek yerine Asyalı ve Kafkasyalı muhacirleri Rusya ve Çin’e iade etmek istemesi, kamuoyunda yoğun tepki görmekte.

Son olarak gelen bilgilere göre, Hatay Göç İdaresi’ne ait toplama kampında Çin’e iade edilmek için tutulan 82 Uygur, Çin’e iade edilmemek için 19 Şubat 2018’den bu yana açlık grevi yapıyorlar. Ancak yine gelen bilgilere göre AKP’li hiç bir yetkiliden konuyla ilgili bir açıklama henüz yok.

İsmet İnönü ve CHP’nin eseri olan Boraltan Köprüsü Katliamı gibi yüz karası bir hadise yaşanmadan, bir toplama kampından farksız şartlarda zorla hapis tutulan ve Çin ve Rusya’ya iade edilmek istenen insanlarımız, serbest kalmayı ve bu yaşadıkları zulmün tamamen çözülmesini bekliyorlar.

 

Yazan Editör - Şub 24 2018. Kategori Gündem, Politika, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.