Türk Yiğidi Mübariz’in Hayatı Film Oluyor!

Tek başına mayın döşeli sınırı aşarak, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin karakoluna baskın düzenleyip, 45 Ermeni asker ve Ermeni subayı öldüren, kahraman Türk Mübariz İbrahimov’un hayatı film oluyor.

Bundan tam sekiz yıl önce… Tarih 19 Haziran 2010;

Mübariz kendi isteği ile Azerbaycan Karabağ cephesindeki, sınır birliğine atanmıştır… Sadece “Şehit düşersem üzülmeyin. Vatan sağolsun!” diye kısacık bir mektup bıraktı ailesine ve bir başına mayın döşeli sınırı aşmak için yola koyuldu. Başardıda…

Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin karakoluna baskın düzenledi ve tek başına 45 Ermeni asker ve Ermeni subayı öldürdü; gelen Ermeni takviye kuvvetleriyle beş saat karakolda ele geçirdiği cephane ve silahları kullanarak savaştı. Gün doğarken cephanesi bittiği halde teslim olmadı! Süngüsünü taktı ve şehit düştü!

Azerbaycan Devleti, Uzman Çavuş Mübariz İbrahimov’u milli kahraman ilan etti. Karabağ işgalcisi Ermenistan Ordusu, bu bozgun sonucu sınırdaki tüm komuta kademesini değiştirdi.

Türk yiğidi kahramanımız Mübariz İbrahimov’un hayatını konu alacak olan filmin çekimleri önümüzdeki aylarda başlıyor. Filmin yönetmenliğini ise Ali Kaygısız üstleniyor.

 

Yazan Editör - Şub 22 2018. Kategori Gündem, Kültür Sanat, Türk İslam. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.