15 Temmuz’da Tank Yumrukladı Tutuklandı

15 Temmuz’da Tank Yumrukladı Tutuklandı
  • 17.02.2018
  • 400 kez okundu

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Ankara’da, tank yumruklayacak kadar öfkelenip, yumruklayarak önüne geçtiği tanktaki eşkıyaların ölüm tehditlerine “öldürün” diye bağıran yazar Sebahattin Arslan tutuklandı. 15 Temmuz darbesine direnirken, başka bir darbe döneminden kalma 20 yıllık bir 28 Şubat dosyası yüzünden tutuklanarak cezaevine konuldu.

Yazar Sebahattin Arslan, Büyük Doğu-İbda dünya görüşüne bağlılığıyla tanınmaktaydı. Aynı zamanda 15 Temmuz şehitlerinden Halil Kantarcı’nın hücre arkadaşı da olan yazar, 28 Şubat dönemini anlatan kitaplarıyla tanınıyordu.

Yazar Sebahattin Arslan bir çocuk babasıydı ve kısa bir süre sonra doğacak olan bebeğini beklemekteydi. 28 Şubat ve 15 Temmuz darbelerine, tankların önünü kesip yumruklayacak kadar direnen bir kişinin, bir darbe dönemi mahkeme dosyasından dolayı tutuklanması kamuoyunun tepkisini çekmiş durumda. Özellikle sosyal medyada AK Parti hükümeti, 28 Şubat darbesiyle mücadele etmemekle, 28 Şubat darbesi mahkemelerinin mağdur ettiği insanların sıkıntılarına kayıtsız kalmakla suçlanıyor.

 

Facebook ile yorum yapın:

Etiketler: 15 Temmuz / 28 Şubat / AK Parti / AKP / Sebahattin Arslan

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *