Avukat Değil Kahbe Düzen Meselesi

Son birkaç gündür, şehit Astsubay Musa Özalkan’ın şehitlikten doğan ikramiye hakkına ve aracına konan haciz sebebiyle tartışmalar yaşanırken, mesele “şahısların ahlaki değerleri” noktasında kilitlenmiş durumda.

Ancak, bir şehit veya gazinin kendisine veya ailesine ait maddi-manevi değerleri saymayan, korumayan, kollamayan düzenin sac ayaklarından biri olan sözde hukuk sistemi, görmezden gelinmeye devam edilmekte.

Yani, şehidin mirasına haciz koyan kişiler kadar, hatta onlardan daha fazla suçlu olan, kendi halkına yabancı hukuk sistemi ve onun savunucularıdır. Eğer bunun aksi olsaydı, ne şehidin emeklilik ikramiyesine haciz konulabilirdi, ne de buna cüret edilebilirdi.

Şu anda yaşananlar, sadece buz dağının görünen kısmıdır. Halen birahaneye taş attı denilerek 20 yıldır hapis yatan insanlar var, açlık sınırının altındaki şartlarda yaşadığı halde yetkili kimsenin (tabiri caizse) sallamadığı milyonlarca insan var. Tüm bunların asıl sebebi olan bozuk düzen devam ettikçe,  bundan sonra da aynı şey olmaya devam edecek.

Vatan uğruna canını ve kanını feda eden bir insanı beş dakikalığına şehit ilan edip, sonra bozuk düzenin ve bozuk düzenin köşelerini kapmış olan kam emicilerin insafına terk eden hiç kimseyle aynı çizgide değiliz… Bundan önce olmadık, bundan sonra da olmayacağız.

Ebed Bizimdir

 

Yazan Editör - Şub 13 2018. Kategori Gündem, Politika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Avukat Değil Kahbe Düzen Meselesi”

  1. ZEKİ ARIK

    utanma çekinme duygusu kendine göre bir haysiyeti olduğu için bunlara köpek değil domuzu uygun buldum.Ben bugüne kadar Enerjisa Avukatlarına köpek diye aşağıladım fakat anladım ki köpeklere haksızlık yapıyorum köpekler sıkışınca ısırır kendini savunur bir haysiyeti vardır bunlarda oda yok her türlü hakaret ediyorum hukuk yoluna başvuramıyorlar bunlar köpek olamaz DOMUZ;Tabiata eşini kıskanmayan birden fazla eşi olan ender hayvanlardan biridir bu yüzden namusuzlara domuz gibisin denir 2-temiz,pis ayırt etmeden kendi pisliğini bile yiyen pislik bir hayvandır bu yüzden helali haramı ayırt etmeyenlere domuz gibi denir

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.