Şehite Haciz Götürenlerin Avukat Olabildiği Ülke

Sözcü gazetesinden Veli Toprak’ın araştırmasına göre, ülkemizin ne çapta iğrenç bir düzenin pençesinde kıvrandığı, en çarpıcı bir şekilde ortaya çıktı.

Veli Toprak’ın araştırmasına göre, Zeytin Dalı harekatının ilk şehitlerinden olan ve vasiyeti sayın Devlet Bahçeli tarafından üstlenilen Asb. Musa Özalkan, şehit düşmeden bir süre önce bir trafik kazası sebebiyle 109.000 TL para cezasına mahkum edildi. Musa Özalkan bu borcu ödeyemeyince 2016 yılında maaşına haciz konuldu. Şehit olmadan önce halen maaşından haciz yoluyla kesinti yapılan Musa Özalkan, 17 ocak 2018 tarihinde maaşından kesilen icra taksitinin ardından şehit düştü.

Ancak karşı tarafın avukatı olan E.G isimli şahıs, Musa Özalkan’ın şehit düştüğü günün ertesi sabahı Yerköy Adliyesi’ne gidip dilekçe vererek, şehite ait araca haciz koydurdu ve emekli ikramiyesine de haciz konulmasını talep etti.

 

Yazan Editör - Şub 12 2018. Kategori Gündem. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.