Bir Kiralık Rus Köpeği Daha Yakalandı

Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Türkiye Fahri Konsolosu şehit Medet Önlü’nün 22 Mayıs 2013 tarihinde başkent Ankara’daki ofisinde katledilmesiyle ilgili olarak aranan kiralık şerefsiz Ömer Peltek, olayın üzerinden 4,5 yıl geçtikten sonra Antalya’nın Alanya ilçesinde jandarma ekiplerince tesadüfen yakalandı.

1990 yılında Şanlıurfa’da doğan ve Medet Önlü suikastinin tetikçisi Murat Aluç ile birlikte suikast günü ve öncesindeki takip ve keşiflere katılan, Murat Aluç’a şoförlük yapan, ayrıca suikast için Murat Aluç ile birlikte para alan Ömer Peltek adlı şahıs, 2 Aralık 2017 Cumartesi günü Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nde şüpheli hareketleri üzerine jandarma ekiplerince durduruldu. Yapılan kontrolde suçlu Ömer Peltek’in üzerinden çıkan Fuat H. adına düzenlenmiş kimlik belgesinin sahte olması üzerine gözaltına alındı. Yapılan detaylı incelemede şahsın Medet Önlü suikastinde tetikçinin suç ortağı Ömer Peltek olduğunun anlaşılmasıyla nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Ömer Peltek, “tasarlayarak kasten adam öldürmek” suçuyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı ve Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Kaynak: ickerya.com

 

Yazan Editör - Ara 3 2017. Kategori Gündem. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.