Urmiye’de “Türk’üz Baş Eğmeyiz” Sloganları

Çarşamba günü yapılan Urmiye’nin Şehrdari ve Tahran’ın Peykan takımı arasında yine Urmiye’nin Kadir salonunda gerçekleşen maça hakemin kötü kararına karşı Şehrdari takımının salonu terk etmesi damga vurmuştu.

Süper Lig’in 10. haftasında gerçekleşen maçta, hakemin Urmiye takımına verdiği adaletsiz kararlardan dolayı maçı yarım bırakmasından dolayı takımın teknik direktörü Sasan Hudaperest gazetecilerle röportaj yaptı.

Gazetecilerin “Niçin oyunu yarım bıraktınız?” sorusuna “Benim kendi şehrimde takımımın başını kestiler. Buna nasıl sessiz kalabilirim ki” diye cevap verdi.

Ayrıca Irna haber ajansına konuşan antrenör, “Hakem beşinci sete kadar hata yaptı ancak beş setteki hatalar arttı ve sonuç olarak Şehrdari’nin hakkı ihlal edildi. Hakem hata yapmasaydı takımımız kazandı “dedi.

Stadyuma seyirci olarak katılan binlerce yurttaşımız, oyun boyunca ulusal slogan seslendirdi. Hakemlerin Urmiye ekibine karşı adaletsiz tavırlarına “Biz Türk’üz, Zulme baş eğmeyiz”, “Azerbaycan, Azerbaycan” sloganlarıyla karşılık verdi.

Kaynak:Araz News

 

Yazan Editör - Ara 2 2017. Kategori Spor. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Göndermeden önce alttaki eksik işlemi tamamlayınız. *

Ebed Bizimdir - Kuzey Kafkasya bölgesi ağırlıklı olarak, Türk-İslam coğrafyasından özel haberler, yorumlar ve makaleler.